تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه پزشکی
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
خرید لپ تاپ استوک
متخصص زنان و زایمان در تهران
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
خرید لوازم خانگی
میز اداری مدرن
خرید جهیزیه عروس
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
دستگاه برش لیزر

نگهداری از دستگاه برش لیزر

دوشنبه 15 دی 1399
22:19
نادر رفیعی

چگونه از ماشین برش لیزری نگه داری کنیم ؟

با رشد و توسعه بازار، توسعه دستگاه های برش لیزری  بیشتر از قبل شده  است.ماشین های برش لیزری در دو دسته بندی کلی طبقه بندی می شوند که در زیر توضیح خواهیم داد:

دستگاه برش لیزری فلزات

ماشین های لیزر برش که ویژه برش لیزری فلزات هستند و به صورت صنعتی و نیمه صنعتی وجود دارند.

دستگاه برش لیزری غیر فلزات

ماشین های برش لیزری که ویژه برش لیزری غیر فلزات مختلف هستند و بسته به نیاز های صنعتی و کاربرد ها دسته بندی های متفاوتی دارند.

خدمات برش لیزری

دستگاه های برش لیزری در سال های اخیر توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده اند. به همین خاطر باید توجه زیادی به بحث  حفظ و نگهداری دستگاه های برش لیزری  شود.

اول از هر کاری باید به فکر تمیزکاری دستگاه برش لیزری خود باشید. بعد از مدتی، گرد و خاکی که در اثر برش لیزری و نیز حکاکی ایجاد می شود می تواند تاثیر خورنده ای بر روی ریل های دستگاه ایجاد نماید. بنابراین باید قدرت لیزر را ببندید و از یک پارچه نرم و تمیز برای پاکسازی ریل دستگاه استفاده کنید.  سپس  از  یک روغن روانکاری مناسب بر روی ریل استفاده  نمایید و روغن را به تمامی جهات ببرید  تا مطمئن شوید  روغن روانکاری به همه جهات دستگاه نفوذ کرده است. لطفا توجه ویژه ای به  نصب ریل داشته باشید و سعی کنید آن را به درستی نصب نمایید.

نکات مهم در تعمیرات دستگاه لیزر

در دومین مرحله، باید آینه های موجود را تمیز کنید. دود و گازهای موجود در هوا ممکن نهایت بر روی دقت برش وحکاکی تاثیر می گذارد.  معمولا بهتر است در  هفته یکبار  آینه های موجود است به سطح لنزها چسبیده باشد. این موضوع بر روی عمق برش و منحنی های موجود تاثیر گذار خواهد بود و در را با الکل بی آب تمیز نمایید.  همچنین توجه داشته باشید که یاتاقان را نیز باید روغنکاری کنید. شما می توانید گرد و خاک موجود بر روی یاتاقان را با استفاده از دستمال  نرم و تمیز پاکسازی نمایید. برای امنیت و  تولید با بهره وری بالا، باید تجهیزات برش لیزری را به صورت روزانه بررسی کنید و اگر نیاز به مراقبت یا نگهداری داشتند اینکار را انجام دهید. اینکار نه تنها می تواند عمر دستگاه برش لیزری شما را افزایش دهد بلکه  کیفیت  محصولات را بهبود می بخشد . در نهایت می توانید به یک بهره وری و کارایی  پایدار دست یابید.

پرینتر فلزات چیست ؟
ماشین پرداختکاری

 

معرفي 11 روش اثبات شده براي افزايش بازديد سايت
محتواي هميشه سبز چيست؟
معرفي بهترين ابزارهاي پيدا كردن كلمه كليدي
با الگوريتم هاي گوگل بيشتر آشنا شويد
سئو لوكال يا محلي چيست؟

موضوعات:
[ بازدید : 145 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

مشکلات رایج در دستگاه برش لیزری

دوشنبه 15 دی 1399
22:19
نادر رفیعی

بررسی رایج ترین خطاها در دستگاه های برش لیزری

 زمانی که از دستگاه برش لیزری خود استفاده می کنید باید به دقت از آن مراقبت کنید. زمانی که مشکلی  در ماشین برش لیزر به وجود می آید،  اگر از روش های زیر استفاده نمایید به راختی می توانید مشکل را رفع نمایید. راه کار های زیر می تواند تا حد زیادی نیاز های شما را در تعمیرات دستگاه لیزر پوشش دهد و نیازمندی های شما را به خدمات برش لیزر مرتفع سازد .

 1. زمانی که دستگاه  لیزر برش را روشن می کنیداما شروع به کار نمیکند در این صورت ممکن است :فیوز برق سوخته باشد. پس می توانید با تعویض فیوز برق این مشکل رابر طرف نمایید. اگر ورودی برق طبیعی است بهتر است دوباره آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید به درستی جریان پیدا می کند. باید مطمئن شوید که سوییچ اصلی برق اسیب ندیده باشد. اگر چنین بود سوییچ را تعویض کنید.
 2. خروجی لیزر وجود ندارد یا لیزر ضعیف است و به آهستگی کار میکند: اگر مسیر نور به درستی کار نمی کند آن را دوباره تنظیم کنید. باید اطمینان حاصل کنید که لنز انعکاسی آسیب ندیده یا آلوده نشده است. پس آن را بررسی کنید و در صورت نیاز تمیز کنید. مسافت کانونی اگر  تغییر کرده باشد آن را دوباره تنظیم کنید.  اگر لنز کانونی آلوده شده است آن را تمیز کنید. در شرایط آن را با یک آب خنک کننده تعویض کنید تا دما به حالت عادی خود برسد. باید اطمینان حاصل کنید که آب خنک کننده در حال جریان است. پس آن را تمیز کنید.  ممکن است در برخی از موارد لوله لیزر آسیب دیده باشد . اگر چنین بود لیزر را عوض کنید. مدار منبع تغذیه را بررسی کنید تا از درستی آن مطمئن شوید.اگر متوجه شدید که دمای دستگاه برش لیزر بیش از حد بالاست، آن را خاموش کنید و اجازه دهید خنک شود. دمای مناسب را برای آن تنظیم کنید.  اگر منبع تغذیه لیزر اسیب دیده باشد، آن را عوض کنید.
 3. عمق برش/ حکاکی به درستی کار نمی کند:  اگر پارامترهای پردازش به درستی تنظیم نشده است آن را دوباره تنظیم کنید.  اگر منبع تغذیه را به درستی تنظیم نکرده باشید ممکن است چنین مشکلی رخ دهد. پس آن را بررسی کنید.
A/B تست چيست؟
بك لينك چه تاثيري بر رتبه سايت دارد؟
چرا بايد از كلمات كليدي به اندازه و به جا  استفاده شود؟
چگونه آتوريتي دامنه سايت را افزايش دهيم؟
سوشيال سيگنال چيست؟

موضوعات:
[ بازدید : 109 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

انواع دستگاه های برش لیزر

دوشنبه 15 دی 1399
22:22
نادر رفیعی

معرفی دستگاه های برش لیزری

نحوه برش لیزری توسط ماشین برش لیزری

دستگاه های برش لیزری از پرتوهای لیزر که بر روی سطح تابانده می شوند استفاده می کند.  قطعه کاری بر روی بستر قرار می گیرد و با تابش پرتو قسمتی از آن ذوب شده و سپس تبخیر می شود . در این شرایط می توان بخشی از ماده را با لیزر برش داد یا بر روی آن طرح های دلخواه را حکاکی کرد.

هیچ محدودیتی در مورد طرح  درخدمات برش لیزری وجود ندارد . شما می توانید طرح های مختلفی را بر روی مواد متعدد برش دهید یا حکاکی کنید. برش لیزری فلزات و همچنین برش لیزری غیر فلزات دو دسته بندی کلی از خدمات برش لیزر را نشان میدهد.

استفاده از چنین دستگاه هایی باعث ایجاد طرح هایی زیبا می شود و هزینه پردازش در آن کمتر شده است.  دستگاه های برش لیزری همچون دستگاه برش لیزری، دستگاه حکاکی لیزری، دستگاه نشانه گذاری لیزری و دستگاه جوش لیزری  امروزه به صورت گسترده توسط صنایع مختلفی به کار می رود.

خدمات برش لیزری

  ماشین برش لیزری برای فلزات، از پرتوهای پر انرژی بر روی سطح ماده استفاده می کند. ماده مورد نظر در یک دوره زمانی کوتاه گرم می شود،ذوب می گردد یا تبخیر می شود و سپس گازی با فشار بالا از ماده ذوب شده یا تبخیر گشته عبور داده می شود.  برخلاف دستگاه برش سنتی، پرتوهای لیزر قابل مشاهده نیست . قسمت مکانیکی لیزر تماسی با قطعه مورد نظر ندارد و انجام برش هیچ گونه خراشی بر روی ماده ایجاد نخواهد کرد. ما شین لیزر با سرعت مناسبی برش را انجام می دهد و معمولا نیازی به پردازش های بعدی  نیست. تغییر شکل صفحه بسیار کوچک است و اینکار با دقت بسیار بالایی انجام می شود و به سطح ماده آسیبی وارد نمی شود.

توسعه صنعت لیزری اگرچه یک توسعه اولیه بوده است اما  در علوم بین المللی و فناوری منجر به  تکمیل توسعه شده است. همانطور که می دانید دستگاه های برش لیزری متعددی در بازار وجود دارد که هر کدام  از آنها بر اساس نیاز مصرف کننده کار می کنند. رشد سریع اقتصاد داخلی  باعث شده است بازار  دستگاه های برش لیزری رشد سریع تری داشته باشد و در عرض یکسال به رشد ۲۰ درصدی خواهد رسید.  هنوز هم متخصصان بر این باورند که بازار داخلی  وارد فاز رشد شده است و می تواند منافع زیادی برای شرکت ها به همراه داشته باشد. گونه های مختلف این ماشین ها به دو بخش کلی برش لیزری غیر فلزات و برش لیزری فلزات دسته بندی می شوند.

آشنايي با نحوه عملكرد انواع جستجوگر
روش هاي رسيدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بك لينك
الكسا چيست؟
تجربه كاربري چيست؟
آيا ssl بر روي رتبه سئو تاثير مي گذارد؟

موضوعات:
[ بازدید : 103 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

برش لیزری چیست؟

دوشنبه 15 دی 1399
22:22
نادر رفیعی

خدمات برش لیزر چیست

 در ایجا قصد داریم شما را با برش لیزری و خدماتی که میتوان با استفاده از آن ارائه داد آشنا سازیم. برش لیزری فناوری است که از لیزرهای بسیار قوی برای برش و حکاکی ورقه های مسطحی مثل پارچه، کاغذ، چوب و غیره استفاده می کند. برای اینکه شرکت شما در این زمینه موفق باشد باید به تقاضای مشتریانتان توجه نموده و همواره پیگیر رفع نیاز های آنها باشید. با استفاده از یک فناوری برش لیزری بهبود یافته و جدید، تولید کنندگان قادر خواهند بود خود را با نیازهای مشتری هماهنگ سازند و در عین حال بتوانند محصولات با کیفیتی در اختیار آنها قرار دهند. استفاده از آخرین نسل تجهیزات برش لیزری برای متمایز شدن در میان رقبا بسیار مهم است و می تواند محدوده وسیعی از پروژه ها را در اختیار شما قرار دهد.

خدمات برش لیزری فلزات
خدمات برش لیزری غیر فلزات

فناوری برش لیزری چیست؟

برش لیزری فناوری است که از لیزر برای برش مواد استفاده می کند و محصولات بسیاری با استفاده از آن ساخته می شود. همچنین این فناوری در مدارس، کسب وکارهای کوچک و مراکز سرگرمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه برش لیزری با هدایت کردن خروجی یک لیزر قدرتمند بر روی ماده مورد نظر کار می کند.
معمولا در این روش از لیزر برای حکاکی لیزر  یا برش طراحی های مختلف بر روی مواد متعددی استفاده می شود. سه نوع لیزر وجود دارد که در صنعت از آنها استفاده می شود: دستگاه لیزر CO2، ماشین لیزر Nd و لیزرهای Nd-YAG. ما از دستگاه های Co2 استفاده می کنیم. این دستگاه از یک لیزر برای برش استفاده می کند که در آن ماده مورد نظر ذوب شده یا می سوزد و در نهایت تبخیر می شود.

مکانیسم اصلی برای فناوری برش لیزری چیست؟

دستگاه های برش لیزری معمولا از فناوری تحریک وتقویت برای تبدیل انرژی الکتریکی به پرتوهای نور با چگالی بالا استفاده می کنند. زمانی که الکترون ها به وسیله یک منبع خارجی تحریک می شوند مرحله تحریک آغاز می شود . این منبع خارجی معمولا یک لامپ یا قوس الکتریکی است. تقویت نیز داخل یک رزوناتور نوری در یک محفظه اتفاق می افتد که بین دو آینه تنظیم شده است. یک اینه بازتابی(انعکاسی ) است در حالیکه آینه دیگر به صورت انتقالی خواهد بود و به انرژی پرتو اجازه می دهد دوباره به رسانه لیزری برگردد. اگر یک فوتون با روزناتور همتراز نشده باشد، آینه آن را هدایت نمی کند. این موضوع به سیستم موجود اطمینان می دهد که تنها فوتون های مناسب تقویت می شود و پرتو منسجمی ایجاد می گردد.

خواص و ویژگی های نور لیزری:
فناوری نور لیزری خواص ویژه و مخصوص به خود را دارد. خاصیت نوری آن شامل انسجام، تک رنگ بودن، پراش و درخشندگی است. انسجام یک پرتو به ارتباط بین اجزای الکترونیکی و مغناطیسی امواج الکترومغناطیسی اطلاق می شود . لیزر زمانی منسجم در نظر گرفته می شود که اجزای مغناطیسی و الکترونیکی همتراز باشند. تک رنگ بودن نیز با اندازه گیری عرض خطوط طیفی مشخص می شود. هر چقدر سطح تک رنگ بودن بالاتر باشد، محدوده فرکانسی که لیزر می تواند منتشر شود نیز پایین تر خواهد بود. پراش فرایندی است که در آن نور در اطراف سطوحی با لبه های تیز خم می شود. پرتوهای لیزری پراش بسیار کمتری دارند و این بدین معنی است که شدت و قدرت کمتری را در مسیر خود از دست می دهند. درخشندگی پرتو لیزری اندازه قدرت به ازای ناحیه واحد ساطع شده در یک زوایه مشخص است. با دستکاری نوری نمی توان درخشندگی را افزایش داد زیرا درخشندگی تنها تحت تاثیر طراحی محفظه لیزر است.

یکی از مزایای اصلی فناوری برش لیزری راحت بودن فرایندهای یادگیری برای کار با آن است. یک رابط لمسی کامپیوتری بیشتر فرایندها را مدیریت می کند و همین امر از حجم کاری افراد می کاهد .

مراحل راه اندازی انواع دستگاه های لیزر : 
فرایند نصب و راه اندازی نیز نسبتا ساده و کارآمد است. تجهیزات سطح بالای جدید قادرند به طور خودکار هرگونه فرمت گرافیکی ایمپورت شده را اصلاح و تجزیه و تحلیل کنند. دستگاه های برش لیزری جدید حتی می توانند کاری را شبیه سازی کنند و ایده ای را در اختیار اپراتور قرار دهند. در این دستگاه ها انجام تنظیمات بسیار ساده تر خواهد بود.

آشنايي با تكنينك هاي سئو كلاه سياه
ريدايركت چيست؟
نرخ كليك چيست؟
نكات طلايي جذب كاربر به سايت
الگوريتم پنگوئن و لينك هاي نوفالو

موضوعات:
[ بازدید : 114 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

نکاتی برای خرید دستگاه برش لیزری

دوشنبه 15 دی 1399
22:22
نادر رفیعی


خرید انواع دستگاه لیزر برش و باید های آن

یکی از رایج ترین سوالاتی که معمولا پرسیده می شود نکاتی برای خرید دستگاه برش لیزری مناسب است. در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای خرید انواع دستگاه های لیزر بیان کنیم.

ارائه خدمات دستگاه لیزر برش و پشتیبانی فنی از دستگاه لیزر

همانطور که می دانید دستگاه های برش لیزر وارداتی ارزان قیمتی در بازار وجود دارد که بیشتر آنها نیز از چین وارد کشور می شوند. اما لیزر فناوری پیچیده ای است و دستگاه های پیچیده ای دارد. در بیشتر موارد ممکن است به تعمیر دستگاه نیاز داشته باشید.

(تعمیرات دستگاه لیزر )

به همین خاطر باید مطمئن شوید که از شرکتی خرید می کنید که قابل اعتماد است و پشتیبانی خوبی از دستگاه دارد. خدمات پس از فروش گزینه ای است که باید مد نظر داشته باشید.
قبل از خرید چنین دستگاه هایی ، بهتر است سوالات زیر را در ذهن داشته باشید:
• به دست آوردن قطعات قابل تعویض چقدر زمان می برد؟ ایا اینکار دشوار است یا به راحتی صورت می گیرد؟
• آیا آنها پشتیبانی فنی از دستگاه را دارند؟
• چقدر طول می کشد به سوالات شما پاسخ دهند؟
• ایا و بسایت معتبری دارند؟
• ایا آموزش هایی برای تعمیر و نگهداری از دستگاه ها وجود دارد؟
• آیا می توان دستگاه را ارتقا داد؟

دو موردی که به هنگام خرید دستگاه های برش لیزری باید به خاطر داشته باشید اندازه بستر و قدرت لیزر است. اندازه بستر دستگاه، بزرگی قطعه ای که می توان در آن قرار داد را مشخص می کند.

حتی اگر کار شما حکاکی و برش لیزری موارد ظریفی همچون جواهرات است هم باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. یک بستر بزرگ تر به شما اجازه می دهد قطعات بزرگ تری را برش دهید یا حکاکی لیزری نمایید. بستری که به سمت بالا و پایین می رود به شما اجازه می دهد اشیایی و سطوح مختلف را با اندازه های مختلف را حکاکی کنید. عمق برش تغییر نخواهد کرد اما اگر می خواهید یک لوگو را بر روی چرم برش دهید این موضوع بسیار مهم خواهد بود. مسئله دیگری که باید به آن توجه کنید، قدرت لیزر است. قدرت لیزر بر اساس واحد وات سنجیده می شود. هر چقدر تعداد وات های یک دستگاه بیشتر باشد ، لیزر شما قدرتمندتر است. به عنوان مثال لیزری که من مورد استفاده قرار می دهم حدود ۳۰ الی ۵۰ وات است. نیرو و توان لیزر نیز برای برش بسیار مهم است. به خاطر داشته باشید که ضخامت موادی که لیزر می تواند برش دهد بر اساس نقطه کانونی لنز مشخص می شود و قدرت لیزر تاثیری در این مورد نخواهد داشت. بنابراین اضافه کردن یک لیزر قدرتمند به شما اجازه نمی دهد مواد ضخیم تری را برش دهید. اینکار تنها باعث می شود مواد با سرعت بیشتری برش داده شود. هرچقدر یک لیزر ضعیف تر و معمولی تر باشد به این معنی است که سرعت کمتری برای برش دادن مواد خواهد داشت. به شما پیشنهاد می کنم از دستگاه های بزرگ استفاده کنید و کار خود را با یک لیزر ضعیف تر آغاز نمایید. یک بستر بزرگ تر به شما اجازه می دهد بر روی طرح های بزرگ تر کار کنید و قطعات متعددی را در یک زمان واحد حکاکی نمایید.

شما بعدا هم می توانید قدرت لیزر خود را افزایش دهید و آن را ارتقا دهید.اگر نتوانستید بهترین لیزر را برای نیازهای خود تهیه کنید بهتر است با متخصصان ما در تماس باشید.

A/B تست چيست؟
بك لينك چه تاثيري بر رتبه سايت دارد؟
چرا بايد از كلمات كليدي به اندازه و به جا  استفاده شود؟
چگونه آتوريتي دامنه سايت را افزايش دهيم؟
سوشيال سيگنال چيست؟

موضوعات:
[ بازدید : 88 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

دستگاه برش لیزری برای پشم نمدی

دوشنبه 15 دی 1399
22:22
نادر رفیعی

پشم نمدی به طور گسترده در زندگی روزمره ما استفاده می شود و کاربرد فراوانی دارد. بیشتر افراد به دنبال پردازش سریع این پشم های نمدی هستند. استفاده از دستگاه های برش لیزری می تواند سرعت برش را بهبود ببخشد و زمان اجرای فرآیند را کمتر کند. دستگاه برش لیزری می تواند پشم نمدی، چرم، کاغذ، آکریلیک و سایر مواد را به خوبی و تمیز برش دهد و نیازی به هیچ الگوی خاصی نخواهد داشت. استفاده از این دستگاه برای برش مواد غیر فلزی در زمان شما صرفه جویی می کند. دستگاه برش لیزری از سیستم کنترلی Ruida استفاده می کند و تابع چند فایلی دارد. این دستگاه می تواند ۲۵۶ فایل کاری را برای کاربران ذخیره کند. این دستگاه در صنایع مختلفی همچون بسته بندی، صنعت نقاشی و صنایع دستی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه برش لیزری برای پردازش پشم نمدی نه تنها کارایی و بهره وری فرایند را بهبود می بخشد بلکه مزایای اقتصادی نیز خواهد داشت.

 

معرفي 11 روش اثبات شده براي افزايش بازديد سايت
محتواي هميشه سبز چيست؟
معرفي بهترين ابزارهاي پيدا كردن كلمه كليدي
با الگوريتم هاي گوگل بيشتر آشنا شويد
سئو لوكال يا محلي چيست؟

موضوعات:
برچسب ها: دستگاه برش لیزر, ,
[ بازدید : 120 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

برش لیزری صفحات فلزی

دوشنبه 15 دی 1399
22:21
نادر رفیعی

برش صفحات فلزی با لیزر

از موارد کاربرد لیزر ها می توان به  برش لیزری صفحات فلزی اشاره کرد. در استیل های نرم ، فلزات ضد زنگ و ورقه های آلومنیومی، گزینه بسیار مناسب برش لیزری است . دستگاه برش لیزری، برشکاری را به سهولت و کاملا راحت انجام می دهد این دستگاه عرض های بسیار کمی را می تواند برش دهدو نیز قابلیت این را دارد که گرمای زیادی را در نقطه ی خاصی متمرکز می کند که این مورد باعث می شود گرما در اطراف آن نقطه پخش نشود .برای بریدن سوراخ های بسیار ریز و یا طراحی صفحات فلزی پیچیده مناسب می باشد. معمولا افراد می دانند که  کلمه LASER مخفف عبارت انگلیسی :” Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation ” می باشد . اما نمی دانند چگونه پرتو های نور می توانند صفحه فلزی را با ماشین برش لیزری، برش دهند ؟
این روش به چه صورت عمل می کند ؟

آشنايي با نحوه عملكرد انواع جستجوگر
روش هاي رسيدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بك لينك
الكسا چيست؟
تجربه كاربري چيست؟
آيا ssl بر روي رتبه سئو تاثير مي گذارد؟

برش لیزری فلزات

پرتو های لیزر یک سری از نور هایی با طول موج ( رنگ ) هم اندازه و با شدت بسیار بالا هستند . در مورد لیزرهای مدلCO2 ، پرتوهای نور بخش فروسرخ از طیف امواج الکترومغناطیسی را شامل می شود که برای انسان قابل رویت نیست. ابعاد این پرتوها هنگامیکه از دهانه منبعه تولید کننده رها می شوند حدود ۳ چهارم یک اینچ بیشتر نیست . این پرتو ها ممکن است قبل از اینکه به صفحه فلزی مورد نظر برسد در درون دستگاه به وسیله آینه ها منعکس شوند. پرتوهایی که قرار است به هدف مورد نظر برسند قبل از برخورد با صفحه فلزی، از دهانه ی یک ابزار لوله مانند رد می شوند تا همگی در یک راستا قرار بگیرند و تاثیر لیزر افزایش یابد. هم چنین گاز های متراکمی مثل اکسیژن و نیتروژن از دهانه این ابزار لوله مانند خارج می شود.
متمرکز کردن پرتوهای لیزر می تواند به وسیله لنز های مخصوص و یا آینه های کروی مقعر انجام گیرد و این عمل در درون دستگاه به خوبی صورت می پذیرد. این پرتو ها باید با دقت زیادی بر نقطه مورد نظر متمرکز شوند و انرژی مورد نیاز برای لیزر برش آن ورقه به خوبی تنظیم شود تا عمل برش به درستی صورت پذیرد. گرمای متمرکز شده بر روی نقطه هدف بسیار زیاد است . هم اکنون آزمایش دوران کودکی تان که در آن پرتو های نور را بر روی نقطه ای ریز متمرکز می کردید به یاد آورید . آیا گرمای تولید شده قابل تحمل بود ؟ اکنون در ذهن خود تجسم کنید که اگر ۶ هزار وات انرژی بر روی یک نقطه متمرکز شوند چه میزان گرما تولید می شود!
شدت زیاد توان مصرفی در این عملیات باعث گرم شدن سریع ، ذوب شدن و یا تبخیر شدن آن ماده می شود. گرمای تولیدی توسط این دستگاه ها به اندازه مورد نیاز برای سوختن مواد وجود دارد . پرتو های پر قدرت لیزر به سادگی مواد را ذوب می کند و فشار گار نیتروژن تولیدی نیز مواد اضافی ذوب شده که هنوز بر سطح ورقه وجود دارند را از صفحه کنار می زند.
در دستگاه لیزر برش CNC قسمت بالایی دستگاه بر روی صفحه مورد نظر به گونه ای که شما مشخص کرده اید می چرخد و طرح مورد نظر را از ورقه بیرون می آورد . یک سیستم برای تنظیم ارتفاع در دستگاه وجود دارد که باعث می شود بین لوله ای که از آن ، لیزر رها می شود و صفحه ای که در حال بریده شدن است فاصله مناسب رعایت شود . این فاصله بسیار مهم است چون مشخص می کند که نقطه کانونی در کجای صفحه فلزی ، قرار گیرد . کیفیت برش با کم و زیاد کردن فاصله کانونی تغییر می کند . در یک برش خوب پارامتر های زیادی تاثیر گذار هستند اما وقتی همه آن ها به خوبی کنترل شوند ، برش لیزر ، پایدار ، قابل اعتماد و بسیار دقیق خواهد بود

 

 


موضوعات:
[ بازدید : 124 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

روش هایی برای انجام بهتر برش لیزری لبه – بخش دوم

دوشنبه 15 دی 1399
22:21
نادر رفیعی

۳٫ کنترل فرآیند بهتر:
با قوی تر شدن لیزرها و برش مواد ضخیم، دستیابی به یک قطعه بدون مواد خارجی و کیفیت لبه خوب نیز دشوار شد. دستگاه برش لیزری OEM این مشکل را برطرف کردند. آنها شروع به ساخت ناظرهایی کردند که بتواند بیشتر از یک برنامه کار انجام دهد. آنها فرایندو پردازش کار را آسانتر کرده و بدون نیاز به یک اپراتور نیز قابل اعتماد هستند.

آشنايي با تكنينك هاي سئو كلاه سياه
ريدايركت چيست؟
نرخ كليك چيست؟
نكات طلايي جذب كاربر به سايت
الگوريتم پنگوئن و لينك هاي نوفالو

لیزرهای امروزی می توانند ضخامت های متعددی را در مواد مختلف برش لیزری دهند و به کیفیت خوبی از لبه دست یابند.

۴٫ لیزرهای جدید، پارامترهای پرتو جدید:
OEM میلیون ها دلار برای بهبود کیفیت پرتو صرف کرده است. با تولید پرتو بهتر، لیزر نیز می تواند فولاد، فولاد زنگ نزن و آلومینیوم را با کیفیت لبه بهتر و به صورت پایدار تولید کند. در طول دهه های اخیر، بیشتر این کارها بر روی لیزرهای CO2 متمرکز شده اند اما در سال های اخیر R&D توجه خود را بر روی تولید لیزرهای حالت جامد معطوف کرده است. این لیزرها شامل لیزرهای فیبر و اخیرا نیز فناوری دیود مستقیم می باشد.
لیزرهای CO2 ساخت مواد را نیز تغییر داده است. لیزرهای فیبری نیز نسل بعدی ماشین برش لیزری برای صنعت هستند. با هزینه نگهداری پایین، به کارگیری ساده و توانایی برش با سرعت بیشتر از لیزر۲ CO ، لیزر فیبری یک گزینه در حال رشد برای بیشتر کارهای لیزری جدید است. این لیزر لبه هایی را در مواد نازک ایجاد می کند که شبیه لبه های تولید شده با لیزرهای co2 با کیفیت است اما با افزایش ضخامت مواد، کیفیت لبه برش نیز کاهش پیدا می کند.

فناوری های جدید تغییراتی را در خواص و ویژگی های پرتو لیزر فیبری ایجاد کرده و به آن اجازه می دهد مواد فولادی ضخیم را با کیفیت مشابه ماشین لیزر برش co2 برش دهد . همین امر نیز به سازندگان اجازه می دهد لیزرهای فیبری را برای پردازش و ساخت انواع مختلفی از مواد و با ضخامت مختلف و متفاوتی خریداری کنند بدون اینکه نیازی به اپتیک های خاص یا تغییر لنز باشد.توانایی تقلید از کیفیت لبه های برش خورده با دستگاه لیزر برش ۲ CO در لیزر فیبری در حال بررسی است و با استفاده از لنزهای مخصوص و آینه هایی که عرض بریدگی را تغییر می دهد انجام می شود. اگر به آینده نگاه کنیم خواهیم فهمید که فناوری های نوظهور بدون شک موارد جدیدی را وارد بازار برش لیزر خواهند نمود. بعضی از تولید کنندگان سیستم های حالت جامد را با عنوان لیزرهای دیود مستقیم توسعه داده اند که بازده اضافی و مزایای پردازش منحصر به فرد را پیشنهاد می کنند. اگرچه هنوز تاثیر این فناوری بر روی گزینه های لیزر برش موجود مشخص نیست اما هم اکنون توانایی های خود را برای تولید موادی با کیفیت لبه عالی نشان داده است. فناوری لیزر برای همیشه در حال تغییر می باشد و برای بهتر شدن آن روز به روز در حال تلاش می باشند. سیستم های تاثیر گذار و با سرعت همیشه و به شکل دائمی در حال ظهور هستند.

f


موضوعات:
[ بازدید : 105 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

روش هایی برای انجام بهتر برش لیزری لبه – بخش اول

دوشنبه 15 دی 1399
22:21
نادر رفیعی

پرتوهای لیزر، نازل، کنترل فرایند و مواد مورد استفاده کیفیت لبه برش در برش لیزری را به خوبی تعیین می کنند و در طول دهه های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. اکثر قریب به اتفاق این بهبودها از چهار ناحیه سرچشمه می گیرند. مواد بهتر، نازل، کنترل فرآیند و کیفیت پرتو.

پیشرفت های انجام شده در سیستم کنترل، بررسی و مونیتور فرآیند و کیفیت پرتو حتی در مواد ضخیم نیز برش لبه را به خوبی بهبود بخشیده است. لیزر به یک ابزار واقعی برای ساخت فلزات تبدیل شده و هرگز همانند لیزرهای امروزی سازنده وموثر نبوده است. آنها قادرند لبه های فلزات و سایر مواد را با یک سرعت بی سابقه ای برش دهند و همین امر موجب شده که اتوماسیون مدیریت و نگهداری مواد حتی بیشتر از قبل با اهمیت باشد. اگر لیزر برای مدت طولانی بیکار باشد و منتظر اپراتور دستگاه بماند تا ورقه های مورد نیاز را قرار دهد و قسمت های آماده را بردارد، حتی سریعترین ماشین برش لیزری در جهان نیز ممکن است نتواند بر روی زمان چرخه نهایی تاثیر بگذارد. تفکر مشابهی در مورد کیفیت لبه وجود دارد. کیفیت لبه نیز ذهنی است. یک ماشین کار به بخش هایی که توسط ماشین لیزر برش خورده نگاه می کند و در می یابد که کیفیت لبه آن خوب نیست. یک جوشکار از سوی دیگر ممکن است به همان بخش نگاه کند و یک لبه نرم، پایدار و با کیفیت را تشخیص دهد. خوب همانطور که مشاهده می کنیدتمامی این موارد به سلیقه افراد بستگی دارد. صرف نظر از تمامی موارد ذکر شده، الزامات کاربردی، کیفیت لبه را تعیین می کند. برش اینچ های بسیار در هر دقیقه بسیار عالی است اما اگر قطعات در یک تنگنای دبوررینگ گرفتار شوند، زمان چرخه نهایی ممکن است تغییر چندانی نکند. برای اطمینان از برش لبه بهتر،اپراتورها باید پارامترهای برنامه برش همچون سرعت برش در اطراف گوشه های تیز را تغییر دهند اما اغلب اوقات در می یابند که اینکار زمان بیشتری از فرستادن کل اجرا از طریق سیستم دبوررینگ نیاز دارد.
تغییرات زیادی از اواخر سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ رخ داده است. لیزر برش توانسته اند حتی لبه های خوبی در مواد ضخیم به دست آورند. تمامی این بهبودهای حاصل شده از پیشرفت موجود در چهار ناحیه به وجود آمده اند: کیفیت مواد، تکنولوژی برتر نازل، کنترل فرآیند و کیفیت پرتو.

 1. مواد بهتر:
  در ۱۵ سال گذشته، لیزرهایی با قدرت بالا به سازندگان اجازه دادند تا مواد ضخیم تری را برش دهند اما کیفیت برش لبه در برخی از مواقع کم می شود. در اوایل، برش مواد ضخیم با یک سطح مقیاس صاف و ترکیب پایدار بسیار دشوار بود. تولید کنندگان فولاد افزایش چشمگیری در تقاضا را مشاهده کردند و به همین خاطر نیز شروع به تولید مواد لیزری بهتر برای سازندگان کردند. امروزه یک لیزر باکیفیت، موادی با کیفیت عالی و سطحی صاف در دسترس شرکت هایی است که در حال پردازش و تولید فولادهای ۰٫۵ اینچی با حتی ضخیم تر هستند.
 2. نازل بهتر:
  توانایی دستگاه برش لیزری با قدرت بالا برای برش مواد ضخیم تر نازل های برش را مجبور کرد تا همانند مواد مورد استفاده خود را بهبود ببخشند. پیشرفت های انجام شده در نازل شامل نازل جریان کواکسیال برای برش فولاد با اکسیژن می باشد. زمانی که ماده ای با اکسیژن برش داده می شود، جریان گاز کمکی بسیار پایین است . نازل های کواکسیال ( هم محور) یا دوگانه اجازه تولید یک جریان پایدار و نرم از گاز را برش فراهم می کند و همین امر موجب تولید کیفیت برش بهتر و تمیز تر در فولادهایی با ضخامت ۰٫۵ الی ۱٫۲۵ می شود. این فناوری که به تازگی بوجود آمده و کمک شایانی به بشر نموده تنها به برش توسط اکسیژن ختم نخواهد شد. گاز کمکی نیتروژن برای برش نیز به دلیل توانایی بسیار بالای دستگاه لیزر برش برای برش و سرعت بالای آن در برش مواد ضخیم بسیار محبوب و پر استفاده گشته است. برش توسط گاز نیتروژن یک لبه بدون هیچگونه اکسید را ایجاد می نماید که برای جوشکاری یا رنگ آمیزی آماده است. شاید بتوان گفت یکی از معایب نیتروژن این بود که برای برش لیزر مواد به جریان بالایی از گاز نیاز بود. بنابراین باید نازلهایی با قطر بزرگ و منبع نیتروژن با فشار بالا برای برش مواد ضخیم و با سرعت بالا تامین می شد. برای برطرف کردن این مشکل و معضل، پیشرفت هایی صورت گرفته در نازل به ایجاد یک جریان دینامیک و پویا کمک کرد. زاویه مخروط در داخل نازل جریان هم محوری را برای برش با فشار بالا و به همراه کمترین مقدار از بالا و پایین و به طور کلی اتفاقاتی که باعث می شود در منطقه برش ایجاد کرد.
 3. A/B تست چيست؟
  بك لينك چه تاثيري بر رتبه سايت دارد؟
  چرا بايد از كلمات كليدي به اندازه و به جا  استفاده شود؟
  چگونه آتوريتي دامنه سايت را افزايش دهيم؟
  سوشيال سيگنال چيست؟

موضوعات:
[ بازدید : 109 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

موارد ایمنی دستگاه های برش لیزر

دوشنبه 15 دی 1399
22:21
نادر رفیعی

استفاده از دستگاه برش لیزری نیازمند رعایت کردن موارد ایمنی هست که ضروری و لازمه انجام کار می باشد:

 1. اپراتور باید آموزش های لازم را در رابطه با کار کردن ماشین برش لیزری دیده باشد.
 2. قبل از کار با ماشین لیزر برش باید چیلر ( خنک کننده تیوپ) را روشن کنند.
 3. هنگامی که دستگاه در حین کار می باشد حتما از عینک مخصوص لیزر استفاده شود و هیچ گاه با چشم غیر مصلح مستقیم به آن نگاه نکنید.
 4. به هیچ عنوان بدون عینک به اشعه نگاه نکرده زیرا روی شبکیه چشم اثر گذاشته باعث ضعیف شدن چشم می شود.
 5. اپراتور حتما باید در کنار دستگاه برش لیزر در حال کار حضور داشته باشد.
 6. در هنگام ترکِ دستگاه در حین انجام برش کار ( به علت خطر آتش سوزی) حتما ً دستگاه برش لیزری را در حالت pause قرار داده شود.
 7. درب دستگاه لیزر برش حین کار باید بسته باشد.
 8. بعد از اتمام کار حتما دستگاه برش لیزری و وسایل جانبی آن را باید خاموش کرد.
 9. معرفي 11 روش اثبات شده براي افزايش بازديد سايت
  محتواي هميشه سبز چيست؟
  معرفي بهترين ابزارهاي پيدا كردن كلمه كليدي
  با الگوريتم هاي گوگل بيشتر آشنا شويد
  سئو لوكال يا محلي چيست؟

موضوعات:
[ بازدید : 119 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دستگاه برش لیزر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|